Získejte za svoji nemovitost

nejvyšší možnou cenu

Nic neriskujete. Konečnou cenu můžete přijmout i odmítnout

Vy rozhodujete

Prodejte nemovitost

v aukci

V dnešní době, kdy je stále vysoká poptávka po realitách, si mnoho prodávající  klade otázku, za kolik optimálně prodat nemovitost, aby cena nebyla příliš malá, ale ani aby nebyla moc vysoká a neodradila zbytečně zájemce. Současně i kupující hledá optimální cenu a při vyjednávání o ceně balancuje tak, aby o vyhlédnutou  nemovitost nepřišel kvůli nabídce nízké ceny, ale na druhou stranu aby nezaplatil zbytečně mnoho. Řešením může být aukce, která je výhodná pro obě strany. Prodávající v aukci prodá nemovitost nejvyšší nabídce a přitom neriskuje, že prodá pod cenou, protože si lze stanovit minimální cenu prodeje. Pro kupující je aukce spravedlivější z toho důvodu, že pokud se sejde mnoho zájemců a všichni mají zájem o nemovitost, rozhoduje většinou pořadí, v jaké se přihlásili. Jenže jiný kupující tak přijde o svoji šanci, i kdyby třeba byl ochotný nabídnout více. Nebo  s ním už nikdo nebude ani jednat, protože už někdo jiný složil zálohu.

Výhody prodeje nemovitosti v aukci

Aukce je dobrovolná pro obě strany. Nic neriskujete - pokud se po aukci rozhodnete, že vám cena nevyhovuje, nemusíte nemovitost prodat ani po ukončení aukce. Konečné rozhodnutí o prodeji nemovitosti je na vás. Nemovitost prodáte i v aukci bez rizika prodeje za nižší cenu, než si přejete.

Můžete získat vyšší cenu za nemovitost – zejména v současné době je stále velká poptávka po nemovitostech, a tak je šance prodat nemovitost za vyšší cenu, než jste předpokládali.

Aukce je spravedlivá pro kupující – odpadají otázky, komu prodat nemovitost, zda prvnímu zájemci, nebo poslednímu, který by byl ale ochotný koupit za vyšší cenu.

Poradíme vám , jakou počáteční cenu stanovit, aby byla aukce úspěšná. Vyřídíme veškerou administrativu za vás.

Příklady z praxe

Byt, za který majitel původně požadoval 3 190 000 Kč, se v aukci vydražil za 3 500 000 Kč

Majitel domu, který původně o aukci vůbec neuvažoval, protože se bál, že se prodá za cenu nižší než požaduje, se nakonec rozhodl k aukci poté, co se přesvědčil, že dům nemusí ani po proběhlé aukci prodat, když nebude chtít. Cena domu se nakonec z požadovaných 5 500 000 Kč vyšplhala na 6 400 000 Kč ke spokojenosti majitele.

V aukci jsme dražili krásný pozemek, který ale nebyl zasíťovaný ani stavební, takže majitel předpokládal, že za něj nedostane moc velkou částku. Nakonec se ho povedlo v aukci prodat za cenu o 30 % vyšší, než si majitel myslel.

Zajímá Vás více podrobností?

Chcete prodat Vaši nemovitost v aukci?